тропари и кондаки

Иконы и Иконостас

тропари и кондаки

Тропарь предпразднства, глас 4.
Возвраща́шеся иногда́ Иорда́н река́ ми́лотию Елиссе́евою,/ возне́сшуся Илии́,/ и разделя́хуся во́ды сю́ду и сю́ду/ и бысть ему́ сух путь, и́же мо́крый,/ во о́браз вои́стинну Креще́ния,/ и́мже мы теку́щее жития́ прехо́дим ше́ствие:/ Христо́с яви́ся во Иорда́не освяти́ти во́ды.
Кондак, глас 2.
Всех, Христе́, Благоутро́бне, отъе́мляй прегреше́ний мно́жество/ ми́лости ра́ди безме́рныя,/ Иорда́нскими вода́ми крести́тися гряде́ши, я́ко Челове́к,/ оде́ждею мя одева́я,/ сла́вы дре́вния обнаже́нна лю́те.
Кондак предпразднства, глас 4.
Во струя́х днесь Иорда́нских быв Госпо́дь,/ Иоа́нну вопие́т:/ не убо́йся крести́ти Мя:/ спасти́ бо приидо́х/ Ада́ма первозда́ннаго.

Паломничество